Ciepła woda prosto z kranu

Kategorie Meble

Ciepła woda to medium, które w największym stopniu budzi emocje domowników. Któż nie spotkał się w życiu z sytuacją, w której po przekręceniu kurka z ciepłą wodą na kranie i odczekaniu dłuższej chwili wciąż płynęła z niego woda o temperaturze dalekiej od pożądanej. 

Odległość, która ma znaczenie

Odległość zasobnika cieplej wody od punktu jej poboru w postaci kranu często jest tak duża, że nie pozwala na szybkie dopływanie ciepłej wody do tego miejsca. Są jednakże rozwiązania, które w doskonały sposób eliminują tego typu niedogodności. Jednym z nich jest bateria z mieszaczem. Istotą działania takiej baterii jest doprowadzenie do sytuacji, w której z kranu będzie ciekła woda o właściwej temperaturze już bezpośrednio po przekręceniu kurka, a nie w kilka minut po tym fakcie. 

Decydujące znaczenie dla powodzenia tej sytuacji ma tutaj zastosowanie wbudowanego wewnątrz baterii termostatu, a także wspólnej wylewki, w której mieszane są wody ciepła i zimna. Zastosowanie takiej technologii umożliwia użytkownikom szybkie cieszenie się ciepłą wodą, bez zbędnego oczekiwania. Oczywiście nie wszystko zależy tutaj wyłącznie od baterii. 

Bardzo istotne znaczenie dla dostarczania wody o pożądanej temperaturze ma bowiem także stopień skomplikowania instalacji zasilającej, czy też rodzaj zastosowanych rur. Niemniej zastosowanie baterii z mieszaczem, szczególnie gdy do tego celu wybierze się produkt pochodzący od uznanego producenta, powinno w znacznej mierze zniwelować wszelkie problemy powstałe związane z wypływem z wylewki kranowej wody o temperaturze dalekiej od oczekiwania. 

Montaż ma podstawowe znaczenie

Dokonując montażu baterii z mieszaczem należy jednakże dochować szczególnej staranności. Łatwo bowiem uszkodzić delikatne gwinty przyłączeniowe, tym bardziej że wykonywane są one zazwyczaj z relatywnie łatwego do uszkodzenia mosiądzu. W przypadku powierzenia zadania montażowego dla profesjonalnej ekipy należy dopilnować aby nie wykonała ona fuszerki, lecz w sprawny i profesjonalny sposób dokonała montażu baterii. Ciepła woda na zawołanie w takim przypadku będzie na przysłowiowe wyciągnięcie dłoni.

Bateria z mieszaczem dostępna w tym miejscu.