Czym charakteryzują się meble medyczne?

Kategorie Meble

Wyposażenie szpitali lub innych placówek medycznych musi spełniać konkretne wymogi. Przeważnie za produkcję wykorzystywanych tam mebli i dodatków odpowiadają specjalistyczne firmy, realizujące pracę według przyjętych norm i wytycznych.

Czym charakteryzują się meble medyczne?

Jedną z istotnych cech mebli medycznych jest ich trwałość. To ważna kwestia, bo placówki wyposażane są raz na pewien czas i dobrze jest, gdy przez okres użytkowania można polegać na jakości i bezawaryjności mebli.

Wyposażenie powinno przetrwać regularną, konieczną konserwację, częste przesuwanie i niejednokrotnie duże obciążenie.

Niekiedy powierzchnia mebli ma styczność z różnymi chemikaliami, więc jeśli nie będzie wystarczająco trwała, zbyt szybko pojawi się konieczność wymiany elementów wyposażenia.

Jaki powinien być kolor mebli?

W większości przypadków meble medyczne występują w kolorze białym – to właśnie ta barwa kojarzy się z typowym wystrojem szpitali czy innych placówek. Tymczasem jednak ze względów praktycznych powoli zaczyna się odchodzić od białego.

Wybór mebli wykonanych np. ze stali, tworzywa sztucznego, szkła czy połączonych wszystkich tych materiałów pozwala zachować je w stanie idealnym przez dłuższy czas.

Po więcej informacji zapraszam na https://renggli.pl/pl/oferta/meble-medyczne/