Czym się zajmuje i co leczy hepatolog?

Kategorie Zdrowie

Warto wiedzieć, że hepatolog białystok w najprostszym możliwym ujęciu specjalizuje się w leczeniu pęcherzyka żółciowego, schorzeń wątroby czy dróg oddechowych. Rekomendowane jest udanie się do wspomnianego lekarza w przypadku wystąpienia różnego rodzaju problemów trawiennych czy bólów w okolicach wątroby.

Czym się zajmuje hepatolog?

Jak wiadomo zdecydowana większości osób w przypadku problemów z pęcherzykiem żółciowym czy wątrobom decyduje udać się najpierw do lekarza rodzinnego albo internisty.

Godny uwagi jest również fakt, że wspomniany lekarz może skierować daną osobę do gastroenterologa albo specjalisty od chorób zakaźnych.

Na co zwracać uwagę

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że główną specjalizacją omawianego hepatologa są kłopoty z funkcjonowaniem dróg żółciowych, pęcherzyka żółciowego czy wątroby. Warto również zaznaczyć, że omawiany lekarz zajmuje się także zlecaniem właściwych badań, a także ich leczeniem.

Pacjenci muszą mieć świadomość, że schorzenia wątroby mogą mieć zróżnicowane podłoże. Oznacza to tym samym, że kluczowe w tym przypadku będzie wybranie właściwego specjalisty.

Co leczy hepatolog?

Warto wiedzieć, że hepatolog musi w pierwszej kolejności przeprowadzić bardzo dokładny wywiad z pacjentem. Rekomendowane jest oczywiście zabrania na wizytę swoje dotychczasowe wyniki badań moczu czy krwi.

Następnie omawiany hepatolog może zlecić konieczne badania np. próby wątrobowe GGTP, AST, LDH, ALT. Należy mieć świadomość, że konieczne może być także wykonanie ultrasonografii (USG) jamy brzusznej.

Hepatolog w Białymstoku: http://medrex.pl/oferta/choroby-zakazne