Czym wyróżnia się dobry zlew laboratoryjny?

Kategorie Laboratorium

Kompletując profesjonalne wyposażenie laboratorium warto postawić na solidny i wytrzymały zlew laboratoryjny. W dużej mierze to właśnie dzięki temu urządzeniu będzie można zadbać o odpowiednią higienę oraz bezpieczeństwo personelu.

O czym należy pamiętać?

Aby wybrać odpowiedni zlew laboratoryjny, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego jakość wykonania, ale także na klasę całego osprzętu. Mowa tutaj przede wszystkim o korkach albo odpływie, które muszą być wykonane z odpornych na szkodliwe substancje chemiczne materiałów. Jeżeli chodzi o sam materiał, to najlepszym wyborem jest popularna ceramika techniczna oraz specjalna żywica epoksydowa. Najtańszym rozwiązaniem jest wysokiej jakości stal nierdzewna, które charakteryzuje się dużą żywotnością.

Nie tylko materiał ma znaczenie

Zlew laboratoryjny należy umiejętnie dopasować do rozmiarów sali. W laboratoriach, gdzie zlew wykorzystywany jest jedynie do mycia rąk, można oczywiście postawić na mniejsze modele. Do mycia profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego niezbędne są oczywiście znacznie większe modele, które zapewnią komfort pracy. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest prosty i intuicyjny montaż. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwracać uwagę także na odporność termiczną i mechaniczną. Laboratoryjny zlew od renomowanego producenta jest jedną z tych inwestycji, na której nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też najlepiej rozglądać się za markowymi produktami.

Praktyczny zlew laboratoryjny znajdziesz na Renggli.pl.