Po co jest stacja dezynfekcji rąk?

Kategorie Technologie szpitalne
Stacja do dezynfekowania rąk

Sytuacja epidemiologiczna na całym świecie zmusza wielu przedsiębiorców do podjęcia kompleksowych działań, których głównym celem jest zwiększenie poziomu higieny w miejscach publicznych i nie tylko. W zadaniu tym pomóc może między innymi stacja dezynfekcji rąk. Jest to niezawodne urządzenie, które doskonale sprawdzi się nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynku.

Bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk

Z praktycznego punktu widzenia dla większości przedsiębiorców i samorządów najlepszym wyborem będą bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk, które są w 100% zmechanizowane. W dużej mierze wynika to z tego, że koszty ich utrzymania są bardzo niewielkie. Aby zdezynfekować dłonie, wystarczy stopą nacisnąć pedał u dołu urządzenia i wprowadzić dłonie do oznaczonego punktu. W miejscach bardzo uczęszczanych najlepiej sprawdzą się stacje z pojemnikami na płyn o pojemności powyżej 10l.

Gdzie można wykorzystać bezdotykowe stacje dezynfekcji rąk?

Bezdotykowa stacja dezynfekcji rąk doskonale sprawdzi się na dworcach, w parkach albo na placach. Bardzo często można je znaleźć również w budynkach użyteczności publicznej albo w biurach. Nie można zapominać również o szpitalach, szkołach albo przychodniach. Najlepszym wyborem są stacje wykonane ze stali ocynkowanej, które są łatwe w utrzymaniu czystości i mogą pochwalić się dużą żywotnością. Solidna konstrukcja i bezproblemowy montaż przy tych urządzeniach jest gwarancja sukcesu. Porządna stacja dezynfekcji rąk powinna być zabezpieczona kluczykiem, dzięki któremu ograniczy się ryzyko kradzieży płynu.