Podstawowe właściwości pieców muflowych

Kategorie Laboratorium

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne laboratorium bez pieca muflowego. Panujące w nim warunki są idealne do realizacji określonych badań i eksperymentów, gdyż – w zależności od potrzeb – można je w sposób dowolny regulować.

Piec muflowy a ceramiczna wkładka

Istotą pieca muflowego – oprócz zaawansowanego układu sterowniczego – jest ceramiczna wkładka, która oddziela komorę grzejną od elementów grzejnych.

Dzięki niej zaimplementowane w piecu systemy grzejne, są zabezpieczone przed gazami i innymi, niebezpiecznymi produktami reakcji chemicznych. Co więcej, dzięki zastosowaniu wkładek, ryzyko wypaczenia wyników badań w trakcie trwania eksperymentów jest minimalne.

Ciepło, cieplej, gorąco

Istotną zaletą pieców muflowych, jest możliwość podgrzania temperatury wewnątrz komory grzejnej do naprawdę wysokich wartości. Standardowo osiąga się w nich 1200 stopni Celsjusza, ale w niektórych piecach można uzyskać temperaturę o 100 stopni wyższą.

Co więcej, niektóre układy grzewcze pozwalają na bardzo szybkie podniesienie wartości temperatury w piecu, dzięki czemu przeprowadzenie wybranych analiz odbywa się szybciej i płynniej.

Reasumując, nowoczesny piec muflowy to urządzenie, które – w zależności od modelu – musi spełniać wyśrubowane normy pracy. Dotyczą one przede wszystkim ochrony elementów grzejnych i osiąganej temperatury.

Piec muflowy kupisz w tym miejscu