Termometr bezdotykowy. Higieniczny pomiar temperatury ciała

Kategorie Technologie szpitalne

Do kontroli temperatury ciała nie trzeba umieszczać termometru pod pachą – wystarczy łatwy w obsłudze termometr elektroniczny z funkcją bezdotykowego pomiaru, aby zaprezentować wiarygodny, dokładny wynik w sekundę.

Termometr bezdotykowy – co to jest?

Termometrami tego typu nazywa się urządzenia, które pozwalają na dokonane pomiaru temperatury bez potrzeby kontaktu z ciałem, na przykład umieszczenia ich pod pachą.

To rodzaj termometrów elektronicznych, bezprzewodowych, które do działania wymagają zwykłych baterii.

Jak działają termometry bezkontaktowe?

Do pomiaru temperatury termometr bezdotykowy wykorzystuje podczerwień. Pomiary wykonane takimi urządzeniami są bardzo dokładne i szybkie.

Zalety bezkontaktowych termometrów:
– brak kontaktu z ciałem
– wysoki poziom higieny
– szybki pomiar
– łatwa obsługa

Zastosowanie termometrów bezkontaktowych

Aktualnie urządzenia tego typu są stosowane zarówno w placówkach medycznych, jak również można używać ich w domu. Dodatkowo, często wykorzystywane są przez inne służby i organy do pomiaru temperatury osób bez potrzeby kontaktu.

Jak wykonać pomiar temperatury termometrem bezkontaktowym?
Aby dokonać pomiaru, należ uruchomić urządzenie, a potem skierować jego głowicę w stronę miejsca pomiaru, na przykład na czoło osoby. Potem wystarczy nacisnąć na przycisk jeszcze raz, aby urządzenie odczytało wynik.

Niekiedy termometry tego typu wymagają dodatkowej kalibracji, aby dostosować się do warunków panujących w środowisku zewnętrznym i dokonać precyzyjnego pomiaru.