Centralny system próżni

Kategorie Laboratorium

Pompy próżniowe powszechnie stosowane są w przemyśle, laboratoriach i placówkach medycznych. W tych ostatnich stosowane są do budowy centralnego systemu próżni oraz w pojedynczych urządzeniach.

Zalety centralnego systemu próżni

Taki system budowany jest na indywidualne zamówienie dzięki czemu dostosowany jest do konkretnych potrzeb szpitala i doprowadzany do określonych pomieszczeń. Już na wstępie pozwala to na spore oszczędności. Centralny system zapewnia pracę w trybie ciągłym co jest szczególnie ważne na salach operacyjnych. W przypadku systemu centralnego można jego tryb pracy dostosować do aktualnych potrzeb i zyskać kolejne oszczędności.

Inne zastosowanie pomp próżniowych w szpitalu

Pompy próżniowe służą do wytwarzania podciśnienia, które wykorzystywane jest podczas pracy wielu urządzeń. Przede wszystkim tych wspomagających oddychanie lub w respiratorach, które oddychają za pacjenta.

Pompa próżniowa stosowana jest w każdym łóżku pneumatycznym, które zapobiega odleżynom u pacjentów przewlekle chorych. Dzięki temu rehabilitacja przebiega znacznie szybciej a pacjent ma zapewniony odpowiedni komfort.

W gabinetach stomatologicznych pompa próżniowa służy do odsysania śliny, krwi i wody podczas zabiegów dentystycznych. Ułatwia to oczyszczanie zęba i znacznie skraca czas leczenia.

Oczywiście pompy próżniowe muszą być odpowiednio dobrane pod kątem wydajności i szybkości wytwarzania podciśnienia.