Co warto wiedzieć o laserowym leczeniu żylaków?

Kategorie Zdrowie

Warto mieć świadomość, że mnóstwo ludzi ma problemy z żylakami. W przypadku części niezbędnie jest przeprowadzenie laserowego leczenia wspomnianych żylaków. Jakie są jednak zalecenia po wykonanym zabiegu?

Laserowe leczenie żylaków – zalecenia po wykonanym zabiegu

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że laserowe usuwanie żylaków należy do zabiegów mało inwazyjnych. Godny uwagi jest fakt, że zdecydowanie najlepsze efekty terapii można uzyskać w momencie, gdy określony pacjent będzie bardzo dokładnie przestrzegał wszystkich zaleceń pozabiegowych. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim noszenie specjalnych pończoch uciskowych przez 1,5 miesiąca od momentu wykonania zabiegu.

Ponadto rekomendowane jest zrezygnowanie z jakiegokolwiek wysiłku fizycznego na dwa tygodnie od wykonania zabiegu. Nie można również zapomnieć o chodzeniu minimum dwa razy dziennie przez pół godziny w pierwszym dniu od wykonanego zabiegu.

Ile dokładnie kosztuje laserowe leczenie żylaków?

Należy mieć świadomość, że koszt omawianego laserowego usuwania żylaków oscyluje w kwocie od 2500 do 4500 złotych za jedną nogę. Warto wiedzieć, że obejmuje on nie tylko zabieg laserowy, ale również skleroterapię uzupełniającą czy specjalistyczne pończochy II klasy ucisku. Rekomendowane jest oczywiście udanie się w przypadku chęci laserowego leczenia żylaków do renomowanej kliniki medycyny estetycznej. Ponadto lekarz wykonujący omawiany zabieg musi posiadać odpowiednie doświadczenie w tej kwestii. Nie jest zalecane wybieranie lekarza, który jeszcze tego nie wykonywał.

Laserowe leczenie żylaków dostępne na https://www.medrex.pl/oferta/laserowe-leczenie-zylakow.html