Dlaczego warto postawić na porządne laboratoryjne szafy chłodnicze?

Kategorie Laboratorium

Profesjonalne laboratoryjne szafy chłodnicze wykorzystywane są przede wszystkim do przechowywania różnorodnych preparatów, których to zepsucie mogłoby stanowić bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi lub środowiska. Między innymi dlatego też tego typu urządzenia powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.

Co powinna posiadać porządna szafa chłodnicza?

Najlepsze laboratoryjne szafy chłodnicze wyposażone są w specjalne urządzenia do pomiaru temperatury. Przydać może się także duży i czytelny wyświetlacz, dzięki któremu będzie można błyskawicznie sprawdzić wszelkie parametry. Dobre urządzenia posiadają wbudowane agregaty prądotwórcze, dzięki czemu będą sprawnie pracować nawet wtedy, gdy nie będzie dostępu do prądu. Awaryjne zasilanie odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też nie można przejść obok tego elementu obojętnie. W wielu laboratoriach doskonale sprawdzą się szafy chłodnicze przeszklone, które są bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne szafy chłodnicze laboratoryjne z DanLab mogą posiadać dodatkowe oświetlenie wnętrza LED i funkcję automatycznego odparowywania oraz odszraniania. Przydać może się także alarm niezamkniętych drzwi. W szafach chłodniczych bardzo często przechowywane są niebezpieczne produkty, dlatego też niezbędne jest porządne zamknięcie na klucz. Oryginalne szafy chłodnicze od renomowanego producenta to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na nich oszczędzać.