Wykorzystanie Immunofortu w walce z przeziębieniem

Kategorie Zdrowie

Okres jesienny to czas w którym zauważyć można znaczny wzrost zachorowań na grypę oraz infekcji dróg oddechowych. W tym czasie wiele osób zauważa u siebie objawy przeziębienia i postanawia udać się do lekarza.

Leki wspomagające działanie leczenia

W przypadku przeziębień często stosuje się różnorakie leki pobudzające mechanizmy obronne organizmu. Dzięki swojemu działaniu leki takie napędzają organizm do walki z chorobą. Z reguły są to leki bazujące na ekstraktach ziołowych.

Leki wspomagające reakcję immunologiczną organizmu takie jak choćby Immunofort w wielu przypadkach mogą być zażywane równomiernie z innymi lekami. Jednak łączenie różnych leków może przynieść niepowołane efekty. Dlatego przed ewentualnym łączeniem substancji leczniczych warto dokładnie skonsultować się z lekarzem. W niektórych przypadkach wykorzystanie ziołowego leku jakim jest Immunofort może nasilić działanie innych preparatów.

Samodzielne wspieranie odporności organizmu

Immunofort jest lekiem ziołowym, można nabyć recepty. Coraz więcej osób zaczyna stosować ten preparat by samodzielnie zmagać się z pierwszymi objawami przeziębienia. W przypadku samodzielnego stosowania leku warto udać się do lekarza, jeśli objawy choroby nie będą ustępować po około 10 dniach stosowania.

Ziołowy preparat Immunofort składa się głównie z ziela pokrzywy, kwiatów rumianku, soku owoców aronii oraz z ziela jeżówki purpurowej. Jest więc lekiem bezpiecznym. Nie należy go jednak stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Kiedy nie należy stosować Immunofortu?

Preparat ziołowy Immunofort jest co prawda bezpieczną kompozycją starannie dobranych ziół, jednak w niektórych przypadkach nie powinien on być stosowany. W przypadku wystąpienia po zażyciu leku uporczywego kaszlu, gorączki czy duszności należy skontaktować się z lekarzem. Ponadto Immunofort nie powinien być stosowany u pacjentów po przeszczepach narządów. Równie niewskazane jest stosowanie tego preparatu w przypadku chorób alergicznych typu astma czy podczas chorób krwi takich jak białaczka.

Preparaty ziołowe mogą znakomicie pobudzać mechanizmy obronne organizmu. Warto jednak pamiętać, że większość preparatów ziołowych wymaga długotrwałego użytkowania. Przed zakupem jakiegokolwiek leku, nawet ziołowego bezpiecznie jest skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem. Często zdarza się, że stosowanie preparatów na własną rękę przynosi więcej problemów niż korzyści.