Czym są oraz do czego najczęściej nam służą mieszadła magnetyczne?

Kategorie Sprzęt medyczny
Mieszadła magnetyczne

Czym jest mieszadło magnetyczne, a więc urządzenie jakie spotkamy w większości laboratorium, jednocześnie do czego ono najzwyczajniej w świecie służy? 

Czym są mieszadła magnetyczne?

Mieszadło magnetyczne z grzaniem, to nic innego jak specjalistyczne urządzenie wykorzystywane zwłaszcza w zakładach laboratoryjnych, jest zbudowane z nieruchomego elektromagnesu lub ruchomego magnesu, co umożliwia stworzenie obrotowego pola magnetycznego. Dzięki temu możemy mieszać nie tylko ciała stałe, ale również ciecze i uzyskać jednolitą przy tym mieszankę, w ten sposób dużo szybciej możemy przeprowadzić proces, mieszania cieszy, jaki ma pozwolić na ulepszenie powstającej w ten sposób mieszanki. 

Jakie są dostępne rodzaje mieszadeł magnetycznych? 

Mieszadła magnetyczne

Mieszadła magnetyczne możemy podzielić na dwa rodzaje (różnią się one metodą wytwarzania pola magnetycznego):

  • Mieszadła magnetyczne, jakie wyposażone są w elektromagnesy, odpowiedzialne za rotację pola magnetycznego 
  • Mieszadła magetyczne które zamontowane mają magnesy, poruszają się one naprzemiennie poprzez wykorzystanie silnika elektrycznego który posiadają

Oczywiście wybór mieszadła magnetycznego, uzależniony jest od wielu ważnych czynników, przede wszystkim specyfikacji cieczy czy przeznaczenia samego urządzenia, również tego w jakim celu ma nam ono rzeczywiście służyć. Dodatkowo nie zapominajmy też o właściwościach, tego co będzie miało najważniejszy oraz podstawowy wpływ, na niezawodne oraz prawidłowe działanie mieszadła magnetycznego. Ma nam ono pozwolić na dokładne i precyzyjne mieszanie różnorodnych ilości roztworów oraz cieczy, przy uwzględnieniu najkorzystniejszego przy tym procesu.