Jak poradzić sobie z bólem pleców?

Kategorie Sprzęt medyczny
mata do akupresury

Jedną z najpowszechniejszych dolegliwości w dzisiejszych czasach jest ból pleców. Wynika on przede wszystkim z tego, że większość ludzi prowadzi siedzący tryb życia, a także pracuje przy komputerze. Powodów może być jednak znacznie więcej i nie zawsze da się zlikwidować źródło problemu. W takiej sytuacji należy zrobić wszystko, aby skutecznie złagodzić objawy.

Mata do akupresury – czy warto?

Z pewnością każda osoba, która szukała skutecznych metod na ból pleców, spotkała się z propozycją zakupu takiego przedmiotu jak mata do akupresury (https://megamedic.pl/pl/c/MATY-DO-AKUPRESURY/299). Znajdują się na niej kolce, jakich zadaniem jest pobudzenie krążenia, a także zwiększenie dotlenienia komórek. Wielu ludzi obawia się jednak, że korzystanie ze wspomnianego rozwiązania okaże się bolesne. Nie jest to jednak silny ból, uczucie podczas leżenia na macie można porównać bardziej do dyskomfortu. Poza tym da się powoli przyzwyczaić do takiej formy rehabilitacji, trzeba jedynie dać sobie nieco czasu i nie poddawać się na samym początku.

mata do akupresury

Dbanie o komfort podczas snu

Przeciętny człowiek powinien przesypiać każdej nocy około 8 godzin. Jeżeli śpi się na niewygodnym, nieodpowiednio dobranym łóżku, to takie działanie potrafi skutkować przewlekłym bólem pleców. Najlepiej zdecydować się na materac ortopedyczny, zaprojektowany specjalnie dla ludzi z problemami z kręgosłupem. Przy wyborze konkretnego modelu warto skonsultować się z pracownikiem specjalistycznego sklepu medycznego, zwłaszcza kiedy posiada się wadę postawy. Z pewnością pomoże on w wyborze najodpowiedniejszego egzemplarza, gdyż istnieje sporo ciekawych opcji.

Trzeba również zadbać o prawidłowe podparcie karku. Mowa tutaj głównie o poduszkach ortopedycznych. Potrafią dawać niesamowite efekty w przypadku osób, które borykają się z bólem i sztywnieniem szyjnego odcinka kręgosłupa.