Jaki powinien być blat szklany na wymiar?

Kategorie Meble
blat szklany

Nie da się ukryć, że szkło jest jednym z najbardziej wdzięcznych materiałów. Co więcej szklany blat skrojony na wymiar świetnie wpisze się w każde aranżacje. Do największych zalet tego rozwiązania bez wątpienia można zaliczyć chociażby to, że niezwykle łatwo utrzymać go w czystości, a co więcej blat taki jest odporny na działanie wody. Z powodzeniem więc blat szklany znajdzie wiele zastosowań. Jaki jednak powinien być blat szklany wykonany na wymiar?

Zalety blatów szklanych na wymiar

Blaty szklane na wymiar są jednymi z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, które sprawdzą się dosłownie wszędzie. Mają one wiele zalet, a do najważniejszych z nich zaliczamy:

  • funkcję ochronną- nie da się ukryć, że szklane blaty są głównie wykorzystywane do ochronny innych powierzchni jak np. blaty stołów. Dzięki nim można skutecznie zabezpieczyć inne blaty przez zabrudzeniami, zarysowaniami czy chociażby odbarwieniami. Należy również wspomnieć, że blat szklany na wymiar jest niezwykle łatwy do utrzymania w czystości.
  • nowoczesny design- tego typu rozwiązanie jest praktyczne, ale równocześnie estetyczne. Może ono bowiem zostać wykorzystane w pomieszczeniach, biurowych, laboratoryjnych, a także w gospodarstwie domowym. Dzięki swojej uniwersalności blat szklany na wymiar wpasuje się w dosłownie każdą aranżację
  • funkcjonalność- blat szklany na wymiar cechuje się wieloma możliwościami zastosowania. Jego powierzchnia wspaniale odbija światło, więc będzie współgrać z praktycznie wszystkimi aranżacjami wnętrz. Oznacza to, że może on pełnić nie tylko funkcję ochronną, ale świetnie sprawdzi się także jako element dekoracyjny.
blat szklany

 Jaki powinien być blat szklany na wymiar?

Blat szklany na wymiar, by mógł spełniać swoją funkcję ochronną, musi zostać wykonany z wysokiej jakości, grubego szkła hartowanego. Dzięki temu zyskuje on odporność na różnorodne pęknięcia, zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Weźmy pod uwagę także to, że w zależności od pomieszczenia, do którego będzie on przeznaczony, do jego wykonania może zostać użyte szkło bezbarwne, a także barwione w masie lub nawet szkło matowe. To jeszcze nie wszystkie możliwości, gdyż blat szklany na wymiar może być od spodu polakierowany jednobarwnie, a także- w zależności od życzenia klienta- może on zostać ubarwiony odpowiednią grafiką czy nawet zdjęciem. Tego typu blaty powinny również cechować się odpowiednią grubością. Przeciętnie ten parametr waha się w granicach od 6 do nawet 12 milimetrów. Podczas wyboru grubości blatu szklanego należy zdecydować czy będzie on pełnił funkcję głównie ochronną, czy jednak będzie on samonośny. Kolejną istotną kwestią jest dobór krawędzi blatu szklanego na wymiar. Może być ona zarówno szlifowana, a także fazowana. Pamiętajmy jednak, że bez względu jaki rodzaj krawędzi zostanie wybrany, obie z nich wyeliminują ryzyko skaleczeń, jednak to krawędź fazowana będzie miała o wiele bardziej dekoracyjny charakter. Warto pamiętać, że szklana powierzchnia jest niezwykle odporna na działanie wysokich temperatur, a także dość łatwo zadbać o utrzymanie jej w czystości, dlatego na rynku dominują blaty szklane na wymiar, które przede wszystkim mają spełniać funkcje ochronne. To właśnie dzięki nim można zabezpieczyć powierzchnię przed ciężkimi zabrudzeniami, a także przed uszkodzeniami mechanicznymi. Odpowiednio wykonany blat szklany świetnie sprawdzi się w przypadku przestrzeni laboratoryjnych, gdzie niezbędne jest zastosowanie wysokiej ochrony, a jednocześnie komfortu pracowników i ułatwienie im wykonywanych zadań.