Konserwacja blatu z żywicy epoksydowej

Kategorie Laboratorium

Zapewne niewielka część z nas miała styczność z blatami wykonanymi z żywicy epoksydowej, no, chyba że pracujemy w szpitalu lub posiadamy swój gabinet medyczny. To wtedy faktycznie z takim produktem możemy mieć do czynienia. Ale jeśli już posiadamy taki blat, jak go konserwować? Czyścić? Czy zwyczajnie dbać o niego? Więcej o tych zagadnieniach w prezentowanym wpisie.

Specjalistyczne środki czyszczące blat z żywicy epoksydowej

Na rynku można znaleźć wiele produktów, które sprawdzają się w konserwacji i czyszczeniu różnego rodzaju powierzchni specjalistycznych w tym blatów z żywicy epoksydowej. Te środki na pierwszy rzut oka różnią się przede wszystkim stężeniem środka czyszczącego. Są tam też substancje specjalistyczne, które są przystosowane tylko do czyszczenia takich powierzchni.

Takie środki bardzo często są dystrybuowane przez samych producentów blatów z żywicy. To normalne, bo kto inny lepiej nie zna produktu niż owy producent, doskonale znający specyfikę danej substancji.

Domowe sposoby konserwacji? Jak skuteczne?

Trwały blat z żywicy epoksydowej można też konserwować na swój sposób i na swoje potrzeby ogólnodostępnymi środkami. Jest to także rozwiązanie powszechne i co by nie mówić – zdecydowanie tańsze. Jednak stawiamy pytanie czy lepsze?

Z tym jest różnie, bo w zależności od stopnia zabrudzenia możemy stosować bardziej lub mniej trwałe środki. Dość ważne jest, aby nie stosować środków czyszczących, które posiadają w sobie jakieś substancje odbarwiające, bo akurat zabarwienie żywicy epoksydowej nie jest wcale takie skomplikowane.

Tak więc sprawdzajmy specyfikacje, skład i wybierajmy tylko te substancje, które mogą okazać się bardziej efektywne.