Na co zwrócić uwagę wybierając meble laboratoryjne?

Kategorie Meble

Wybór mebli laboratoryjnych wydaje się prostym zadaniem, ale wcale tak nie jest. Aby przygotować profesjonalną pracownię laboratoryjną należy postawić na specjalistyczne meble, które zapewnią komfortową i bezpieczną pracę.

Odpowiednie oświetlenie

Jak powszechnie wiadomo ważnym elementem bezpiecznej i komfortowej pracy jest oczywiście odpowiednie oświetlenie nowego stanowiska. Niestety nie zawsze światło sufitowe nad blatem roboczym w zupełności wystarczy. Wysokiej jakości system mebli laboratoryjnych powinien uwzględnić zamontowanie odpowiedniego oświetlenia. Bardzo wielu renomowanych producentów mebli laboratoryjnych zapewnia kompatybilność oraz wymienność określonych elementów, dzięki czemu można skorzystać praktycznie z każdego oświetlenia.

Kolorystyka mebli

Kolor mebli laboratoryjnych dla wielu osób nie ma żadnego większego znaczenia, ale nie oznacza to wcale, że nie trzeba zwracać uwagi na ten element. Przy odpowiednio urządzonym laboratorium zdecydowanie milej spędzać będzie się wolny czas. Niektóre badania mogą trwać godzinami, dlatego też warto zadbać o odpowiedni komfort i postawić na meble laboratoryjne w ciekawych kolorach.

Woda i elektryczność

Wybierając meble laboratoryjne warto zadbać także o to, aby nie było żadnych większych problemów z odprowadzaniem wody, prądu albo różnorodnych gazów technicznych. Najlepszym wyborem będzie system, który umożliwia wykonanie podejścia z góry, dzięki czemu wszystkie zawory i gniazdka zawisną bezpośrednio nad powierzchnią stołu. W ten prosty sposób będzie można w 100% wykorzystać przestrzeń roboczą. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie specjalnych kolumn zasilających. Tego typu rozwiązanie umożliwia zejście z czynnikami zasilającymi z góry, a następnie rozprowadzenie ich na całym stole. W profesjonalnym laboratorium zadbać należy także o wentylację. Odpowiedni przewiew powietrza ma olbrzymie znaczenie przede wszystkim w szafach na kwasy i zasady albo w szafach bezpieczeństwa. Wentylacja powinna być nie tylko bardzo wydajna, ale również cicha.

Meble laboratoryjne dostępne w tym miejscu.