Wiskozymetr czyli lepkościomierz

Kategorie Laboratorium

Wiskozymetr to nazwa własna urządzenia, które zazwyczaj nazywane jest lepkościomierzem. Do czego zatem służy lepkościomierz? Jak sama nazwa wskazuje do badania lepkości. Ale czego? W tym przypadku przede wszystkim do gadania płynów. Ale czy tylko w specjalistycznych miejscach? O tym szerzej opowiemy już teraz.

Wiskozymetr na wyposażeniu laboratoriów mierzących lepkość

Specjalistyczne placówki medyczne od lat prześcigają się w unowocześnianiu swojego wyposażenie w tym w dostarczaniu urządzeń https://danlab.pl/nasze-produkty/badania-wlasciwosci/wiskozymetry/ , które sprawdzają się w pracy na wielu przestrzeniach. Wiskozymetr to jedno z tych urządzeń, które możemy spotkać w bardzo wielu miejscach i na wielu przestrzeniach.

Mierzenie nim lepkości płynu jest proste i bardzo intuicyjne. Interesujący fakt, to także specyfika danego produktu. Co ciekawe wykorzystuje one różnego rodzaju analogowe aspekty, które są proste i niezwykle intuicyjne.

Lepkościomierz w kontroli jakości

Firmy specjalizujące się w obsłudze produktów jaką są płyny bardzo dużo czasu poświęcają mierzeniu jakości dostarczanych substancji. Wewnętrzne kontrole jakości muszą być przeprowadzane, czy to przez podmiot zewnętrzny czy przez pracowników wewnętrznych.

Bez względu na okoliczności, wiskozymetr to podstawowe narzędzie, które pomaga w badaniu właśnie tego typu stanów cieczy. Tak więc czy na pewno powinniśmy brać pod uwagę specyfikę tego urządzenia.

Tak czy inaczej jeśli jest firma które zna się na płynach lub prowadzi wobec nich jakąś pracę, koniecznie powinna zapatrzeć się w wiskozymetr, który jest idealnym urządzeniu przy prowadzeniu różnego rodzaju prac.