Wytrzymała armatura laboratoryjna

Kategorie Laboratorium
armatura laboratoryjna

Rozwój nauki to rozwój centrów badawczych i laboratoriów. Każde laboratorium powinno być wyposażone w dobrej jakości sprzęt, który pozwoli na bezpieczne przeprowadzanie eksperymentów i badań.

 Przede wszystkim wytrzymałość

Środowisko laboratoryjne jest niełatwe i wymagające względem stosowanego w nim sprzętu. Jeśli armatura laboratoryjna jest dobrej jakości, to charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością i chemiczną odpornością,  niezbędną dla produktów narażonych na wpływ chemikaliów, bardzo wysokich temperatur i szeregu innych czynników wynikających z pracy w laboratoriach.

Baterie i nie tylko

W skład wyposażenia laboratorium wchodzą m.in. wytrzymałe baterie laboratoryjne. Mogą to być:

armatura laboratoryjna
  • zarówno stojąca, jak i ścienna bateria laboratoryjna
  • jedno i dwukolumnowa bateria do wody 
  • bateria zlewozmywakowa laboratoryjna do wody
  • bateria zlewozmywakowa laboratoryjna wyposażona w mieszacz

Kiedy ma się zajęte ręce, bateria łokciowa przyda się w przypadku chęci odkręcenia wody. W skład laboratoryjnej armatury od Renggli wchodzą również węże do podłączeń wody zdemineralizowanej, a także zawory laboratoryjne, przeznaczone do wszystkich rodzajów mediów stosowanych w przemyśle laboratoryjnym. A zatem mogą być wykorzystane zarówno w instalacjach zimnej wody, jak i gazów technicznych, propan-butan czy też gazu sieciowego. W zależności od modelu niektóre zawory laboratoryjne wyposażone są w stołową wylewkę, przykręcaną bezpośrednio do blatów laboratoryjnych. Tego typu wylewka sprawdza się na stanowiskach wyspowych i przyściennych.