Pulsoksymetr odpowiedni do monitorowania parametrów krwi

Kategorie Zdrowie
pulsoksymetr

Pulsoksymetr jest medycznym urządzeniem, które pokazuje stan nasycenia krwi tlenem. Można z niego korzystać w domowych warunkach, gdyż obsługa sprzętu jest bardzo prosta. Osoby chorujące na wirusa COVID-19 bardzo często doświadczają spadku nasycenia krwi tlenem. W celu monitorowania tego parametru warto korzystać z wyżej wymienionego urządzenia.

Niezastąpione urządzenie do badania poziomu saturacji

Pulsoksymetry napalcowe są najczęściej stosowane w domowym użytku. Urządzenia pokazują poprawny wynik w momencie, gdy podczas badania pacjent pozostaje w bezruchu. Zabronione jest chodzenie i ruszanie się podczas dokonywania pomiaru. Osoba obsługująca sprzęt, nie może mieć zimnych palców, gdyż mogłoby to wpłynąć na sfałszowanie wyniku. Zdrowy człowiek ma saturację na poziomie minimum 95%. Osoby chorujące na COVID-19 mogą odnotowywać znacznie niższe poziomy saturacji. W przypadku gwałtownego spadku warto zgłosić się do lekarza. Specjaliści często zalecają w wyżej wymienionych przypadkach tlenoterapię.

Sprzęty medyczne stosowane w warunkach domowych

Dużą popularnością cieszą się również pulsoksymetry nadgarstkowe. Pozwalają one na szybki i precyzyjny pomiar wartości pulsu oraz poziomu saturacji. Są one wygodne w użyciu, lekkie i poręczne. Na czytelnym wyświetlaczu pojawiają się wszystkie informacje dotyczące stanu zdrowia. Wiele z modeli wyposażonych jest w funkcję archiwizowania. Dzięki temu pacjent może porównywać swoje wyniki do poprzednich pomiarów. Wśród najważniejszych cech wyżej wymienionego urządzenia można wymienić:

pulsoksymetr
  • archiwizowanie wyników,
  • możliwość podłączenia do komputera,
  • wskaźniki dźwiękowe,
  • dokładność i precyzja pomiarowa,
  • łatwość obsługi sprzętu medycznego,
  • wyświetlanie wyników na dużym, czytelnym ekranie.

Różne rodzaje pulsykometrów znajdziesz w Aptece FAMILIA.