Co to jest orteza na nadgarstek?

Kategorie Zdrowie
orteza nadgorstka

Orteza na nadgarstek sprawdzi się dobrze przy zabiegach chirurgicznych oraz poważnych urazach, czyli tam gdzie zwykła opaska nie będzie wystarczająca.

Czym jest orteza na nadgarstek?

Czasami orteza jest wyposażona również w dodatkową szynę, której celem jest stabilizacja złamanego palca. Jest to ciekawe rozwiązanie, które może się sprawdzić jako substytut gipsu. Dzięki temu kończyny są bardzo dobrze unieruchomiony, a do tego uraz się nie pogłębia. Większość ortez wyprodukowanych jest z materiałów elastycznych. Posiadają rzepy dodatkowe, dzięki którym dany model można dopasować do danego typu dłoni.

Rodzaje opasek uciskowych

Warto zwrócić uwagę, że są nawet dostępne modele dla dzieci, dlatego każdy powinien znaleźć coś dopasowanego do siebie. Wraz z postępem leczenia szyna usztywniająca może być usunięta. Warto zwrócić uwagę na fakt, że orteza na nadgarstek może być też wykonana ze skóry, która sprawdza się bardzo dobrze, ale niezbędna jest właściwa pielęgnacja. Pewnego rodzaju ortezą jest opaska na nadgarstek. Lekkie ortezy są przede wszystkim odpowiedzialne za stabilizację i zazwyczaj są dostępne jako opaski uciskowe. Dodatkowe szyny unieruchamiające znajdują się zazwyczaj w ortezach usztywniających. Najprostszą formą lekkiej ortezy jest oczywiście opaska stabilizująca lub uciskowa, która bardzo dobrze działa na nadgarstek. Jej głównym celem jest ustabilizowanie dłoni, zwłaszcza przy zwichnięciu lub nadwyrężonym stawie. Może być także stosowana w rehabilitacji po przebytym urazie, który był dosyć poważny i niebezpieczny.