Producent mebli medycznych — pokój sanitarny

Kategorie Bez kategorii
meble medyczne producent

Producenci mebli medycznych wytwarzają też produkty stworzone do pomieszczeń sanitarnych. Mowa tu rzecz jasna o tych meblach w których przechowuje się środki czystości dla szpitali. Kiedyś były to zazwyczaj te najczęściej spotykane meble raczej spełniające standardy tych do domu, ale obecnie muszą to być wyroby trwalsze i solidniejsze, bo do środków czystości zaliczanych do tych lepszych i droższych może mieć dostęp tylko ten wybrany personel, czyli ktoś taki jak zwyczajny pacjent nie może z tych szafek wyjąć płynu domycia podłóg. Opcja ta odpada, bo w tych konkretnych szafkach przechowuje się też i tę znacznie skuteczniejszą chemię przeznaczoną choćby do czyszczenia bloku operacyjnego. Właśnie do niej nie może mieć dostępu każdy, bo takie płyny to coś co może zaszkodzić pacjentom i dlatego szafki te mają specjalne zamknięcia.

Czy płyta meblowa jest w tym przypadku opcją akuratną?

Producenci mebli medycznych, w których przechowuje się te lepsze środki czystości zazwyczaj dbają o to, by meble te spełniały standardy bliższe meblom przemysłowym, a to oznacza lepsze materiały, takie jak stal lakierowana proszkowo i na dokładkę zamki na klucz. Chodzi tu rzecz jasna o to, by pacjent nie wyciągnął jakiegoś lepszego płynu do mycia podłóg, ale też i o to by tego typu chemia nie została skradzioną. Problem tkwi tylko w tym, że stalowe meble są dość drogie i dlatego stawia się też na te wykonane z płyty meblowej. One mogą mieć ten lepszy rodzaj okleiny i na dokładkę być funkcjonalnymi, bo takowymi być muszą. Kluczowe znaczenie w ich przypadku ma też to obniżenie kosztów produkcji. Meble te nadal spełniają standardy sztywno określone przez ustawy, ale koszt ich zakupu dla wielu szpitali jest tym akceptowalnym i co równie istotne szpitale nabywają takowe co kilka lat lub co około dekadę, bo co jakiś czas trafia się, że płyn się wyleje i uszkodzi dany mebel. Właśnie wtedy wypada się zastanowić nad zakupem kilku nowych szafek lub całego zestawu, bo wylanie jakiegoś płynu do czyszczenia oznacza uszkodzenie mebla.

Rywalizacja producentów.

Producenci mebli medycznych rywalizują ze sobą jeśli chodzi o te modele przeznaczone dla pomieszczeń gospodarczych w szpitalach. One spełniają niższe normy bezpieczeństwa od tych przeznaczonych dla pokoi zabiegowych i dlatego też nie da się takowych zaklasyfikować do wybitnie trwałych. Wiele znaczy też i to, że są one nieco droższymi od typowych mebli domowych. Dlatego też wytwarza się je tanio, a rywalizacja na rynku jest znaczną. Jednym słowem producenci muszą się napracować na to miano najciekawszych na rynku, bo konkurencja istnieje i co równie istotne co jakiś czas wytwarza nowe modele, które muszą sprostać oczekiwaniom nabywców. Cena jest w tym przypadku bardzo ważnym parametrem, bo niewielu nabywa meble drogie i znacznie lepsze jakościowo, choćby ze względu na to, że wiele szpitali ma ograniczone fundusze na zakup nowych mebli.

Inne ważne kwestie.

Producenci mebli medycznych przeznaczonych do pokoi sanitarnych dbają także o ich funkcjonalność. Mowa tu o tym, że muszą one we wzorowy sposób pomieścić środki czystości i sprzęty do czyszczenia. Zaleta ta jest bardzo ważną, choć i uroda tego typu mebli się liczy, bo salowi w szpitalach chcą mieć te ciekawe warunki i co równie istotne ułatwioną pracę. Ład w tym pokoju sanitarnym ułatwia pracę, a meble dopasowane do takiego pomieszczenia to rzecz jasna bardzo ważny element tego ładu. Dlatego też ewentualna modernizacja powiązana z zakupem nowych mebli musi zwiększyć funkcjonalność i to nawet znacząco.