Czym są pipety Pasteura?

Kategorie Bez kategorii

Pipeta Pasteura jest doskonałą alternatywą dla szklanej pipety. Zazwyczaj jest ona nazywana pasterówką i cieszy się sporym uznaniem na rynku. Inną nazwą są pipety transferowe, które umożliwiają przenoszenie i dozowanie niewielkiej ilości cieczy. Jak wygląda pasterówka? Czym się wyróżnia? Gdzie jest wykorzystywana?

Pipety Pasteura

To produkty, jakie składają  się z długiej rurki i bańki ssącej. Do rurki jest zaciągana ciecz, a plastikowe wyroby są przeznaczone do użytku jednorazowego. Na ścianie rurki może znajdować się tłoczona skala, co ułatwia określenie danej objętości roztworu. Niezwykle ważne jest to, że pipety Pasteura są sterylne bądź niesterylne. Te pierwsze są stosowane do badań, gdzie istotna jest czystość mikrobiologiczna danego narzędzia. Wersja niesterylna natomiast sprawdzi się w standardowych zastosowaniach laboratoryjnych. 

pipeta-pasteura

Zastosowanie plastikowej pipety

Plastikowe pipety tego rodzaju spełnią swoją rolę w wielu laboratoriach:

  • biologicznych,
  • chemicznych,
  • medycznych,
  • farmaceutycznych.

Mogą nam posłużyć do przenoszenia, dozowania lub odciągania nadmiaru cieczy. Co ciekawe, dane modele różnią się między sobą kształtem, co dobrać należy do swoich potrzeb. Niektóre pipety składają się z jednej części, a inne mają widoczny szew wzdłuż całej długości. Szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie idealne rozwiązanie dostosowane do danego miejsca. Pipety Pasteura cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. Plusem jest dobra jakość i atrakcyjna cena, jak i łatwa dostępność produktów.