Szybka ulga dla zatok

Kategorie Zdrowie
ból zatok

Zapalenie zatok to przykra dolegliwość. Uporczywy ból głowy, zwłaszcza przy pochylaniu oraz zatkany nos to nic przyjemnego. Istnieje jednak prosty sposób, w jaki można przynieść ulgę chorym zatokom. Pomogą w tyn krople na zatoki.

Krople na zatoki – jak działają?

Działanie kropli na zatoki opiera się głównie na zmniejszeniu obrzęku błon śluzowych. Zwężenie naczyń krwionośnych powoduje udrożnienie zatok. Dzieje się tak za sprawą substancji czynnych, najczęściej ksylometazoliny lub oksymetazoliny. Wpływa to na poprawę samopoczucia chorego, gdyż odczuwa on znaczne ułatwienie w oddychaniu.

Jakie są zalety stosowania kropli na zatoki?

Do głównych zalet używania kropli na zatoki należą między innymi:

  • łatwość użycia
  • dostępność bez recepty
  • szybka ulga 
  • działanie przeciwzapalne

Krople na zatoki – czy mogą zaszkodzić?

Krople na zatoki mają za zadanie udrożnienie nosa osobom cierpiącym na katar zatokowy. Należy mieć jednak na uwadze, że nie można stosować ich bez umiaru. Krople na zatoki nie powinny być używane dłużej niż siedem dni. W przeciwnym razie chory narażony jest na polekowy nieżyt nosa. Warto wiedzieć, iż osoby chorujące na nadciśnienie nie powinny korzystać z tego rodzaju leków. 

Czy dzieci mogą używać kropli na zatoki?

Odpowiedź jest twierdząca. Dobierając jednak odpowiedni preparat, należy mieć na uwadze wiek dziecka. W aptece FAMILIA można poprosić o pomoc w doborze najlepszego produktu, dostosowanego do wielu czynników. 

Dla młodszych osób przeznaczone są bowiem krople na zatoki z niższym stężeniem substancji czynnej. Stosując u dzieci preparaty dla dorosłych, można przedawkować tę substancję i zaszkodzić mu. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy kontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.